Ústecký kraj přitvrdil

Aktuální zprávy

„Kdo půjde ke svému obvodnímu lékaři nebo jinému ambulantnímu specialistovi či si koupit nebo vyzvednout léky nebo na návštěvu za svým příbuzným do domova pro seniory, musí mít roušku,“ řekla ředitelka krajské hygieny Lenka Šimůnková s tím, že v kraji za poslední týden přibylo 18 nakažených novým koronavirem.

„Kromě několika nakažených sportovců jde také o dva seniory, a to z Ústí nad Labem a Chomutova,“ upřesnila ředitelka.

Chránit seniory

U seniorů se nepodařilo zjistit, kde se nakazili. „Myslíme si, že by bylo vhodné ochránit osoby, které jsou nejvíce v ohrožení, takže seniory, případně osoby trpící jiným závažným onemocněním,“ doplnila Šimůnková.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) upřesnil, že povinnost nošení roušek ve všech zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb v kraji se týká pouze návštěv.

„Například klienti domovů důchodců či sociálních ústavů roušku mít nemusí,“ řekl Právu Bubeníček, jenž doufá, že jde jen o skokový nárůst, který se podaří zastavit. „Situaci budeme sledovat, a pokud bude potřeba, budeme muset v rámci ochrany zdraví obyvatel kraje přijmout další opatření,“ doplnil hejtman.

Podle středečních dat přibylo v kraji za poslední týden 18 nakažených, celkem jich bylo 617.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen