Vláda bude rozhodovat o kurzarbeitu, ČSSD tlačí na obnovení krizového štábu

Aktuální zprávy
<!—->

„Ani na jednom. Jednání ke kurzarbeitu budou pokračovat zítra a pan premiér setrval na svém negativním stanovisku k Ústřednímu krizovému štábu,“ sdělil Hamáček.

Tak jako na jaře při první vlně epidemie koronaviru sociální demokracie na aktivaci Ústředního krizového štábu trvá a premiér a šéf ANO Andrej Babiš je znovu zatím proti. Když na jaře změnil názor, byl v čele štábu nejprve epidemiolog Roman Prymula, až později Ústřední krizový štáb vedl Hamáček. Právě v té době k sobě připoutal pozornost, když začal organizovat, aby stát sehnal roušky v Číně. Prakticky také nesundal červený svetr, v němž chodil i na tiskové konference po jednání vlády a byl v té době nejvýraznější tváří vlády.

S respirátorem se karanténě vyhnete, hrozí další omezení, řekl Vojtěch

„Ústřední krizový štáb nebyl nikdy na stole, ani dnes,“ řekl v pondělí Babiš. „Pro mě to není téma, není k tomu důvod,“ prohlásil předseda vlády.

Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch po jednání kabinetu uvedl, že rada vlády pro zdravotní rizika je z jeho pohledu nejvhodnějším orgánem. „Diskuse na ní byla velmi věcná a konstruktivní. Myslím, že je tato platforma dostatečná,“

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen