Ósakaová měla na US Open tajnou zbraň, čerpala sílu od Kobeho Bryanta

Sportovní

Ósakaová se po koronavirové pauze vrátila ve skvělé formě a pozornost tenisových fanoušků na sebe přilákala i jiným způsobem.

Na Cincinnati Masters hraném netradičně v New Yorku se světová devítka dostala do semifinále, ale v tu chvíli se z turnaje překvapivě odhlásila. Byla to reakce na sedm střelných ran do zad Afroameričana Jacoba Blakea od wisconsinské policie.

Aby celý incident jen tak nevyšuměl a začlo se o násilí policistů vůči černochům mluvit, pozastavila se na několik dní většina zámořských sportovních soutěží a Ósakaová chtěla na problém upozornit i v převážně bělošském tenisu.

Organizátoři turnaje nakonec semifinále odložili a přemluvili Japonku, aby se do turnaje vrátila. Ósakaová semifinále s Mertensovou vyhrála, ale do finále s Azarenkovou kvůli poraněnému zadnímu stehennímu svalu nenastoupila.

Na US Open japonská rodačka na problém usmrcených černochů upozorňovala tím, že ke všem svým zápasům nastupovala v roušce, na které bylo vždy uvedeno jméno jedné z obětí.

Ósakaová ukázala hned sedm roušek se sedmi jmény, jelikož postoupila až do finále a v něm už na souboj s Azarenkovou došlo. Japonka sice z prvních devíti gemů vyhrála jen jediný, ale utkání nakonec zvládla otočit a vyhrála svou třetí grandslamovou trofej, druhou z US Open.

Po finále prozradila na svém Instagramu, že sílu jí během celého turnaje dodával i letos tragicky zesnulý basketbalista Kobe Bryant. Konkrétně jeho losangelský dres, jenž si Japonka s haitskými kořeny po zápasech oblékala.

„Tento dres jsem si oblékala každý den po svých zápasech. Opravdu si myslím, že mi dodával sílu. Pokaždé,“ napsala na Instagram k fotce, kde na sobě má právě Bryantův dres a drží trofej pro vítězku US Open.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen