Za vraždu šéfa kvůli výpovědi dostal bývalý zaměstnanec 16 let vězení

Aktuální zprávy
<!—->

Soud dospěl k závěru, že obžalovaný zabil majitele autodopravy úmyslně a po předchozím uvážení.

„Není pochyb o tom, že obžalovaný poškozeného napadl. Čtyřikrát ho bodl a způsobil mu smrtelná poranění. Zaútočil ihned a zezadu. Poškozený neměl vůbec čas a možnost se jakýmkoli způsobem bránit. Nevěděl, kdo a proč na něj útočí,“ odůvodnil výši trestu soudce s tím, že neshledal u obžalovaného žádnou polehčující okolnost.

„Zvlášť přitěžující je to, že jednal z pomsty a smrt poškozeného citelně zasáhla sedm pozůstalých. A to jeho rodiče, manželku, tři zletilé děti a čtyřletého syna,“ vyjmenoval soudce.

Kromě nepodmíněného trestu v délce 16 let, který si Roman Vladař odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou, musí ministerstvu spravedlnosti zaplatit 400 tisíc korun. Jde o částku, kterou ministerstvo poskytlo manželce zavražděného a nezletilému dítěti na překlenutí těžkého životního období.

Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůty pro případné odvolání.

Sedmačtyřicetiletý Roman Vladař přišel o práci řidiče loni 23. prosince, důvodem bylo to, že předtím dostal v zahraničí zákaz řízení. K vraždě svého bývalého šéfa se podle spisu odhodlal letos 29. ledna ráno.

V bytě si vzal 31 centimetrů dlouhý nůž a vyrazil na čerpací stanici na okraji Klatov, která stojí hned vedle

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen