Základ je obhájit, cokoli navíc bude úspěch, prohlásil šéf KDU-ČSL Jurečka

Aktuální zprávy
<!—->

Jurečka před sečtením hlasů prohlásil, že by byl rád, kdyby se KDU-ČSL podařilo zvýšit počet krajských mandátů a kdyby byli zastoupeni ve všech krajích. V Senátu lidovci obhajují šest míst. 

„Základ je obhájit, cokoli navíc budu považovat za velký úspěch,“ řekl. Poděkoval voličům, kteří přišli svůj hlas odevzdat. Ti, co hlasovat nebyli, podle něj nyní čtyři roky nemají nadávat u piva.

Lidovci těsně před součtem hlasů měli něco málo přes pět procent. Při minulých volbách v roce 2016 strana získala přes šest procent. S letošními výsledky v jednotlivých krajích je však spokojený předseda strany Marian Jurečka. Znovu to zopakoval na tiskové konferenci a ještě jednou poděkoval všem voličům. „Uvidíme, jak se výsledky dopočítají. V mnoha krajích budou mandáty napínavé do posledních okamžiků,“ uvedl. Podle něj i přesto že konkurence posílila, tak se lidovcům volby zdařily. „Bohužel se nám nepodařilo naplnit, abychom ve všech krajích měli zastupitele. Přesto hodnotím krajské výsledky kladně. Uvidíme, jak to dopadne ve Zlínském kraji, kde se vede těsný souboj,“ řekl předseda strany.

Tam nakonec krajské volby skončily remízou. Po sečtení více než 98 procent hlasů drželo vedení s 19 procenty hnutí

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen