Znalci umožnili stíhání muže, který vjel autem domova důchodců v Tachově

Aktuální zprávy

Nehoda si tehdy vyžádala jednu oběť – třiadevadesátiletá žena leknutím upadla a později zemřela v nemocnici zřejmě následkem prodělaného šoku.

Do zařízení jel za babičkou, neboť měl intuici, že se jí něco stane

zdroj obeznámený s případem

„Ze znaleckého posudku vyplývá, že řidič měl sice snížené rozpoznávací a ovládací schopnosti, nikoliv však zcela vymizelé. Navíc do tohoto stavu se přivedl sám, když vysadil léky, které měl užívat v rámci ambulantního ochranného léčení protitoxikologického,“ řekl v úterý Právu tachovský státní zástupce Pavel Reiser, který dohlíží na vyšetřování případu.

Auto projelo až do útrob tachovského domova pro seniory

Foto: ZZS Plzeňského kraje

Podle něj tak nic nebrání tomu, aby bylo zahájeno trestní stíhání. „Podezřelý je schopen chápat smysl trestního řízení. Zatím je umístěn v psychiatrické léčebně. K patřičným úkonům přistoupíme, až to dovolí jeho zdravotní stav,“ dodal žalobce.

K případu vyjížděli policisté, hasiči i záchranáři 31. května kolem 17. hodiny. Po projetí dvojitými dveřmi se vůz Škoda Fabia zastavil na hlavní chodbě.

Tvrdil, že je napojen na vesmír

Násilný vjezd do objektu kriminalisté posoudili jako zločin obecného ohrožení. Za to pachateli hrozí až osmiletý trest. Podezřelý muž tehdy z místa utekl a policisté ho dopadli později na zahradě sousedního domu. Test na alkohol a drogy měl negativní. U výslechu tvrdil, že si na okamžiky, kdy vjel dveřmi do budovy, vůbec nepamatuje.

Bizardní nehoda si tehdy vyžádala jednu oběť.

Foto: HZS Plzeňského kraje