Hledáme další dobrovolníky. Projekt #BoSmePartyja úspěšně pokračuje

Aktuální zprávy

„BoSmePartyja. Samotný název našeho projektu mluví za všechno. Je potřeba, aby se lidé semkli a byli ochotní nabídnout pomocnou ruku. Protože jsme krajané, BoSmePartyja. Nemocnice i sociální zařízení v našem kraji nám stále hlásí problémy s personálním zajištěním provozu, a tak nám celkem 40 organizací napříč regionem zaslalo požadavek na dohromady 158 dobrovolníků. Jsem rád, že se nám podařilo vyhovět. Pomáhá už 135 ochotných lidí,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a poděkoval všem partnerům projektu #BoSmePartyja. Kromě kraje jsou to také město Ostrava, dobrovolnická centra ADRA, společnost Heimstaden a Ostravská univerzita.

Je potřeba, aby se lidé semkli a byli ochotní nabídnout pomocnou ruku. Protože jsme krajané

Foto: Moravskoslezský kraj

K dnešnímu dni se na výzvu #BoSmePartyja ozvalo 575 zájemců. Podrobnější formulář vyplněný zpět odevzdalo 390 z nich. Školení absolvovalo již 206 budoucích dobrovolníků, z nichž bylo na nutné PCR testy objednáno 146 osob. „V terénu“ už je 135 aktivních dobrovolníků. Pomocnou ruku nabídli lidé z Ostravy, Opavy, Frýdku-Místku, Třince, Jablunkova nebo například Příboru. Kromě nutného proškolení musí dobrovolníci také absolvovat PCR test na přítomnost koronaviru. Testování mají dobrovolníci bezplatné.

„Většina dobrovolníků dochází do sociálních služeb. Tam pomáhají pečovat o klienty, ať už se jedná o pomoc při stravování, technickou podporu, dezinfekci prostorů, aktivizaci klientů nebo jejich doprovod k lékaři. Nesmírně důležitá je také samotná přítomnost dobrovolníka, který je ochotný si s klienty zařízení popovídat, něco mu přečíst nebo třeba jen tak posedět. Za seniory už dlouhou dobu nesmějí do domovů docházet na návštěvy jejich blízcí. Zaměstnanci zařízení mají v těchto dnech opravdu hodně práce, a tak je pozornost dobrovolníků a ochota naslouchat opravdu k nezaplacení. Má vliv

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen