„Bylo to trochu smutné,“ poznamenal Akira Tanaka, jeden z účastníků akce v městském sportovním parku Ariake, kde kromě přímo zúčastněných bylo pusto prázdno.
„Chyběli diváci. Ale jako sportovec jsem necítil tak velký rozdíl proti normálnímu stavu. Možná jsem se až příliš soustředil,“ pokračoval dvacetiletý Japonec. Přes obecně nepříznivou situaci, kdy olympiáda teď v Tokiu není zrovna vítaným dýchánkem sportovců, má jasno v tom, že si nepřeje rušení či další odklad.
„Opravdu chci, aby se olympiáda konala. Myslím, že přijdou nejlepší profesionálové ze zámoří a opravdu se těším, až je uvidím,“ poznamenal dále Tanaka během akce, která se konala shodou okolností v době, kdy Japonsko do konce května rozšířilo stav nouze.
Prefektury Hokkaidó, Okajama a Hirošima se v neděli připojily k metropoli Tokiu, Ósace a čtyřem dalším regionům, kde již dříve byl vyhlášen stav nouze do 31. května.
Země se nedlouho před zahájením letní olympiády potýká s šířením nakažlivější varianty koronaviru. V oblastech, kde platí nouzový stav, musí restaurace a bary zavírat nejpozději ve 20:00 a nesmějí podávat alkohol. Kina či nákupní centra musí zkrátit otevírací dobu. Diváků na velkých sportovních a kulturních akcích může být nejvíce 5000, uvedla agentura Kjódó.
Japonský premiér Jošihide Suga potvrdil, že opatření v dalších třech prefekturách byla zavedena kvůli rychlému tempu nárůstu případů infekce koronavirem. Celostátní stav nouze ale vláda podle něj nezvažuje a Japonsko je podle premiéra schopno
Příspěvky ze stejné kategorie:
- Nebyl nalezen