Ministerstvo dopravy představuje systém dálničních známek. Sledujte živě

Aktuální zprávy
<!—->

„Je nutné dávat na zadání registrační značky pozor, protože následné opravy nebudou možné,“ uvedla ředitelka sekce pro správu finančních zdrojů Státního fondu dopravní infrastruktury Lucie Bartáková.  O něco benevolentnější bude nový systém u šoférů, kteří si elektronický kupón pořídí v kamenné prodejně. Ti budou mít patnáct minut na to, aby si správnost zadané registrační značky nebo zvolené datum začátku platnosti překontrolovali. 

Hlavním prodejním kanálem nového systému má být online prodej na webové stránce edalnice.cz. Tomu odpovídal i požadavek ministerstva dopravy, aby pro odpůrce online nakupování sloužilo alespoň 350 fyzických obchodních míst. Nakonec však dálniční známky půjdou pořídit na zhruba dvou tisícovkách poboček České pošty a dalších dvou stech čerpacích stanic sítě Euro Oil. 

O výměně papírových kuponů za elektronické známky po vzoru okolních zemí se v Česku hovoří dlouho. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka je už teď téměř jisté, že se nový systém spustí 1. prosince, tedy měsíc před začátkem fungování nového systému. 

Policista na každých 20 kilometrech

Neplatiče budou podobně jako je tomu u nynějšího papírového systému odhalovat dálniční policejní hlídky nebo celníci. Na rozdíl od dalekohledu pro kontrolu správně vylepených kuponů budou mít elektronická zařízení

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen