Mlejnek souhlasí s kanadským trenérem! Češi podle něj nemají talent!

Sportovní

Český tým svým výkonem zklamal. Dokázal porazit pouze výběr Ruska, se Švédy ale padli 1:7, s Američany 0:7 a ve čtvrtfinále proti Kanadě pak odvedli bojovný výkon, ale nedali dát ani gól (0:3).

Kde hledat hlavní příčiny nezdarů? „Asi by to bylo na delší rozbor. Absolutně se chci vyhnout alibismu typu covidový rok, tomu, že hráči měsíc nehráli. Našemu týmu jednoznačně chyběla dovednost v rychlosti, z pohledu produktivity pak rozdíloví hráči,“ hodnotí Mlejnek.

Předností týmu byla soudržnost a bojovnost. „Vnímal jsem to stejně, potvrdil mi to i jeden z asistentů Pavel Trnka, který absolvoval čtvrté mistrovství světa. To je samozřejmě fajn,“ říká o fungujícím kolektivu hlavní kouč. „Na druhou stranu parta, pracovitost a soudržnost je věc jedna, úspěch versus neúspěch pak druhá.“

Mezi hráče, kteří vynikali, řadí Svozila a Jiříčka. Jinak efektivita v zakončení a produktivita byly na mizerné úrovni. Mlejnek také odsouhlasil výrok kanadského kouče. „Budu jen citovat trenéra Kanaďanů z edmontonských novin: Češi očividně nemají talent, nemohou ho ukázat jako jiné země. Můžou nabídnout srdce, odhodlání a odolnost, díky tomu mohou vzdorovat týmům světové špičky,“ říká k tématu Mlejnek.

„Myslím, že mužstvo bylo na čtvrtfinále dobře připraveno. A že předvedlo výkon na hraně svých možností. Bohužel bez vstřelené branky, bohužel bez postupu do semifinále. Což znamená neúspěšné mistrovství světa,“ uzavírá Mlejnek.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen