Neumannovo EURObodlo: Skvělá Itálie, výbuch Turků, rekord Ronalda i drama v Kodani

Sportovní

Jonathan Nackstrand, Reuters

Oproti předchozímu ME padlo na současném šampionátu ve skupinách o 25 gólů víc. Zatímco v roce 2016 činil průměr 1,92 branky na zápas, nynější je o více než půl gólu vyšší (2,62). Nejvíc se na něm podíleli Nizozemci s 8 trefami. Itálie, Belgie a Portugalsko vstřelily jen o gól méně.

Jestli někdo na EURO ohromuje, tak jsou to Italové. Legendární dokonalé catenaccio, do detailu propracovaná taktika, vyčkávání, hra na brejky? Kdepak. Ani náhodou. Squadra azzura totiž popírá na ME sama sebe.

REFLEXY PETRA ČECHA: Postup je skvělý počin, ale úterní výkon nepřesvědčil

A nesmírně jí to sluší. Díky atraktivnímu, ofenzívnímu stylu. Hráči rotují, jejich hře vládne dynamika, rychlost, přímočarost. Na soupeře se valí jeden útok za druhým. Co však především, Italové do jednoho umí kopat. A Evropě jasně vzkazují: jdeme po titulu. Na evropský trůn si však dělají zálusk další týmy. Belgie, Nizozemsko, Francie, Anglie… I Belgie s Nizozemskem totiž projely skupinu bez zaváhání.

Česko? Země štrúdlu, piva a Panenky, oddechli si v Nizozemsku před osmifinále EURO

Dojemný příběh napsali Dánové. Po dramatu na Parken stadionu v úvodním duelu s Finskem, během kterého byl kvůli zástavě srdce na pokraji smrti jejich kamarád, útočník Eriksen, dopadli na psychické dno. Totálně otřesení prohráli s Finy i následně s Belgií.

I díky k lepšícímu se stavu parťáka obdivuhodně povstali, v závěrečném duelu smetli 4:1 Rusko a v obrovské euforii oslavili s fanoušky v Kodani postup do osmifinále. Spousta postav v červeno-bílých dresech měla po

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen