NHL odstartovala překvapením! Obhájce Stanley Cupu doma selhal, trefil se Simon

Sportovní

Chris O’Meara, ČTK/AP

Po bezbrankové první třetině nejspíš nikdo netušil, jaké gólové hody budou nakonec k vidění. Více radosti si užili hráči Pittsburghu. Už po dvanácti sekundách prostřední části hry a chybě brankáře Vasilevského skóroval Heinen. Hosté pak do šaten odcházeli s vedením 2:0.

V 51. minutě přišla i česká gólová radost. Puk nahodil na branku Blesků Dominik Simon, jenž se do týmu Tučňáků vrátil po působení v Calgary, a touš z jeho hole se zastavil až v síti. Český útočník, který v minulé sezoně v jedenácti zápasech nebodoval, skóroval poprvé od začátku loňského února. „Byl to úžasný pocit. Měl jsem štěstí, že už v přípravných zápasech jsem dal nějaké branky, to bylo také skvělé. Soutěžní utkání jsou ale o něčem jiném, jsem za ten gól vděčný,“ řekl Simon.

[embedded content]

Šest minut před koncem Tampa zkusila vsadit na hru bez brankáře, což odstartovalo divokou přestřelku. Blesky se také prosadily gólově, jenže jakmile došlo ke korekci skóre, hosté nemilosrdně trestali třemi trefami do prázdné klece. Na výhře Pittsburghu, který hrál bez zraněných lídrů Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina, se podílelo šest různých střelců.

„Všichni jsme cítili, že jsme velmi dobře připraveni. Věděli jsme, co máme na ledě dělat. Šlo jen o to, abychom to dodrželi a dělali správně. Myslím, že jsme si v tom vedli velmi dobře,“ pochvaloval si Simon. „Je to jen jeden zápas, ale dokázali jsme si, že můžeme hrát i proti takovému týmu dobře a že můžeme nad ním vyhrávat,“ podotkl.

Nováček v NHL

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen