„Stát ve státě aneb někdo v FDA ztěžuje farmaceutickým společnostem získat lidi, aby tak mohly vyzkoušet vakcíny a terapie,“ tvrdil Trump.
Úřadu rovněž vyčetl, že zrušil případné nasazení antimalarik chlorochin a hydrochlorochin, které on sám od jara vychvaluje, přičemž se odvolává na lékaře v oboru vesměs neznámé.
Trumpovou slabinou v očích mnoha Američanů je podcenění pandemie, její zlehčování a potlačování preventivních doporučení epidemiologů. Sliboval, že do podzimu bude k dispozici vakcína, s níž počítal jako s trumfem.
Už 800 tisíc úmrtí |
S nemocí covid-19 už na celém světě zemřelo 800 tisíc lidí. |
Nejhůře zasaženou zemí zůstávají USA s nejméně 176 tisíci zemřelými. |
Sdělila to americká Univerzita Johnse Hopkinse. |
Počet potvrzených případů nákazy se v globálním měřítku blíží 23 milionům. |
Ve světě se nakazil milion lidí již během tří dnů, což je nejrychleji od začátku pandemie. |
Přidá se i Kuba
Do vývoje vakcíny proti koronaviru se zapojila také Kuba, která má podle serveru Deutsche Welle s výzkumem a výrobou očkovacích látek velké zkušenosti a má na rozdíl od řady rozvojových zemí i silný biotechnologický sektor a vlastní laboratoře. Podle Josého Moyi, ředitele úseku Panamerické zdravotnické organizace pro Kubu, si ostrovní republika sama vyrábí 80 procent všech vakcín, které používá v národním imunizačním programu.
Gerardo Guillen, ředitel kubánského institutu pro imunologii a genetické inženýrství (CIGB), se domnívá, že nejefektivnější cestou k neutralizaci nového koronaviru bude imunizace sliznicových membrán.
Výzkumné zázemí Kuby oceňují i ruští odborníci. Počítají prý proto s tím, že Kuba by mohla být jednou ze zemí, kde by se vyráběla ruská vakcína pojmenovaná Sputnik V. Ta ovšem sklidila ve světě
Příspěvky ze stejné kategorie:
- Nebyl nalezen