Prodloužení vlasů

Historie příčesků a jejich evoluce postupem času

Krása a zdraví

Stará moudrost zní, historie se odjakživa opakuje. A právě, v tomhle případu to může být pravda. Před více než 2 000 lety ženy považovali styl, stejně jako dnešní ženy za neméně důležitou součást života. V té době bylo ochlupení na těle nemyslitelná věc. Co se však týče vlasů (Topextensions.cz), delší znamenali mnohem lepší.

Když si vzpomenete na ikonickou vládkyni Egypta Kleopatru, první věc, kterou si představíte, je její slavný účes celý z lesklých černých příčesků, zlatých nití a krásných kudrlinek. Ano, přečetli jste si tuto informaci správně. Kleopatra byla také velkou fanynkou příčesků.

Prodloužení vlasů

Styl tzv. Kleopatřin byl velmi výstřední, ale i dodnes reprezentuje krásu; tento styl vycházel z módy, od účesu po ramena, byl podporován také společností Posh Spice v pozdější části 90. let po výraznější účes Jessie J a lesklý účes Katy Perry s třásněmi.

I když v historii vlasů uplynulo více než 2 000 let, lesklé a objemné vlasy zůstávají dokonalým obrazem vrcholu popularity celebrit a dokonalosti. Hlavní rozdíl je v tom, že každý může mít nyní přístup k příčesku špičkové kvality. Ve skutečnosti však trvalo poměrně dlouhou dobu, dokud se tento trend dostal z vysoké společnosti, vládnoucích panovníků k běžným lidem.

Příčesky v 16. století

Každý ví, že královna Alžběta I. milovala paruky a příčesky velkého objemu do výšky. Ve skutečnosti se věřilo, že šatník královny obsahuje více než 80 kousku. Jelikož byla vůbec první vládnoucí královnou Anglie, měla snadný přístup ke všem nejnovějším módám i k nejdražším materiálům.

YouTube video
Video: 3 Inspirované účesy Ever After Inspirované účesy 16. století

Měla nezpochybnitelný vliv na módní trendy století. Během alžbětinského Anglie se sortiment příčesků, paruk rázně měnil, ale byly dostupné pouze pro aristokracii a dvořani.

Příčesky v 17. století

S příchodem poloviny 16. století, pozornost mužů se začala dostávat také k šílenství kolem používání vlasových rozšíření. Francouzský král Ludvík XIII. byl prvním vysoce postaveným mužem, který pomocí paruky na zakázku zakryl svou plešatost. Paruky se brzy staly symbolem postavení bohatých mužů i žen, na jeho vzor. Vlasy v tomto období byly zdobeny korálky a perlami, pokud šlo o luxusní události. Tehdy bylo lepší, když byly ozdoby propracovanější.

Pokračujte ve čtení celého článku na téma o prodloužení vlasů.

Příspěvky ze stejné kategorie: