Nečas pálil, Rittich neodvrátil další prohru Calgary

Sportovní

James Guillory, Reuters

Duel Caroliny s Chicagem nabídl i souboj tří Čechů. Martina Nečase na straně jedné a Dominika Kubalíka a Davida Kämpfa na straně druhé. Ten dal o sobě v zápase vědět jako první, když 11 sekund před druhou sirénou přihrával Mitchellovi na vyrovnávací gól na 2:2.

Necelé tři minuty po začátku třetí části se v přesilovce prosadil Nečas, který vyslal puk na branku a ten se štěstím a odrazem o břevno přeskočil gólmana a spadl až za jeho záda. V další přesilové hře zase stál u zrodu gólové akce Niederreitera.

[embedded content]

Chicago brzy riskovalo hru bez brankáře, kterou Carolina potrestala dalším gólem. Blackhawks se přeci jenom ale ještě prosadili. Necelou minutu před koncem zápasu na konečných 3:5 upravoval Soderberg. Kubalík ze zápasu vyšel bodově naprázdno.

[embedded content]

Čeští Filipové ve službách Detroitu Hronek se Zadinou museli zkousnout další porážku, tentokrát si na nich smlsla Florida, která si s chutí zastřílela. Po první třetině vedla už 4:1 a vyhnala golmana Greisse z branky. Tento krok hráče Rudých křídel ale neoživil, naopak, v prostřední části na 5:1 zvyšoval Ekblad.

Domácí se prosadili až necelé tři minuty po začátku třetí třetiny, ale to bylo od nich vše. Florida přidala ještě další dvě branky a zvítězila 7:2.

[embedded content]

Dvacet tři úspěšných zákroků a první hvězda utkání – český golman David Rittich se však z výhry svého Calgary nad Edmontonem neradoval. A to ani přesto, že jeho spoluhráči uhlídali dva nejproduktivnější hráče soutěže

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen